CZAKRY (CHAKRA)CZAKRY (CHAKRA) 
centra energetyczne w organizmie człowieka

Chakry są punktami, które wiążą aurę z ciałem fizycznym. Przekazując energię, każda czakra połączona jest z konkretną dziedziną życia oraz różnymi narządami i – co za tym idzie – chorobami.

Chakry umiejscowione poniżej pasa odpowiadają głównie za sprawy fizyczne, te w górnej części tułowia kolejno odpowiadają za funkcje emocjonalne, zaś te powiązane z głową związane są z mentalnością i intuicją.

Każda chakra ma swój własny kolor. Dzięki umieszczaniu kryształów o odpowiednich kolorach i wibracjach na poszczególnych czakrach, ich równowaga zostaje szybko przywrócona, dzięki czemu mogą one pracować razem, w harmonii, przyczyniając się do poprawienia stanu zdrowia i samopoczucia.
Teoria czakr wywodzi się z mającej 2500-letniej tradycji, filozofii sarnkhya, w której swoje źródło znajduje także joga.
Filozofia ta jest jedną z najstarszych szkół myśli hinduistycznej. Czakry są umiejscowione wzdłuż centralnego kanału energetycznego ciała.CZAKRA KORONY (czakra siódma) 
Jest źródłem poszerzonej świadomości, rozumu, intuicji, więzi z wyższym Ja, duchowej świadomości oraz poczucia jedności
Jeżeli energia płynie swobodnie przez tą czakrę.
Odczuwasz jedność z wszechświatem. W swoim życiu czujesz, że jesteś pod opieką sił wyższych. Twoje życie przepełniają doświadczenia duchowe. Jesteś chodzącą miłością. Rozumiesz rzeczywistość w głęboki duchowy sposób.
Jeżeli ta czakra jest zablokowana.
Odczuwasz wewnętrzne rozbicie. Nie czujesz sensu życia. Nie jesteś zainteresowana/y rozwojem duchowym. Nie wierzysz w istnienie boskich energii, które wpływają na świat materialny. Czujesz się ogromnie samotna/y w tym fizycznym świecie.
Kryształ górski, ametyst
CZAKRA TRZECIEGO OKA (czakra szósta) 
Wzmacnia wewnętrzne widzenie, poznanie, inspirację, panowanie nad myślami i medytację.
Jeżeli energia płynie swobodnie przez tą czakrę.
Masz doskonale rozbudzoną intuicję. Wiesz co jest twoją drogą życiową.
Często doznajesz natchnień, inspiracji. Masz rozwiniętą wyobraźnię.
Snujesz refleksje na temat siebie oraz życia.

Jeżeli ta czakra jest zablokowana.

Dopuszczasz do siebie tylko to co możesz sprawdzić i udowodnić metodami naukowymi. Odrzucasz prawdy duchowe. Twoje życie skupia się wyłącznie na zaspokajaniu potrzeb materialnych, nie rozwijasz się duchowo.
Lapis lazuli, sodalitCZAKRA KRTANI (czakra piąta) 
Zwiększa auto ekspresję, komunikatywność, kreatywność, poczucie odpowiedzialności. 
Jeżeli energia płynie swobodnie przez tą czakrę:
Z łatwością komunikujesz się z innymi. Jesteś pewna/y siebie. Masz swoje zdanie i szanujesz zdanie innych ludzi.
Jeżeli ta czakra jest zablokowanaMasz problem z wyrażaniem swoich myśli i uczuć. Nie potrafisz mówić o swoich potrzebach i oczekiwaniach. Boisz się opinii innych ludzi o tobie. Odczuwasz brak satysfakcji z wykonywanych zadań.
Sodalit, amazonit, akwamaryn


CZAKRA SERCA (czakra czwarta)
Umacnia miłość, miłość siebie, pokój, ufność, współczucie, rozwój duchowy.
Jeżeli energia płynie swobodnie przez tą czakrę.
Czujesz miłość do siebie, ludzi, matki natury. Jesteś szczera/y i ciepła/y.
Jesteś otwarta/y na miłość i emanujesz miłością. Jesteś wrażliwa/y na piękno otaczającego cię świata.
Jeżeli ta czakra jest zablokowana.Masz w sobie przekonanie, iż nie zasługujesz na miłość. Nie potrafisz kochać. Masz ciągłe wahania emocjonalne. Trzymasz urazy w swoim sercu.
Kwarc różowy, awenturyn, jaspis zielony
CZAKRA SPLOTU SŁONECZNEGO (czakra trzecia) 
Wzmacnia poczucie władzy, dominację i siłę.
Jeżeli energia płynie swobodnie przez tą czakrę.
Masz mnóstwo wewnętrznej siły woli. Jesteś spontaniczna/y i zadowolona/y z życia. Czujesz się godna/y i wartościowa/y doświadczania wspaniałych rzeczy. Twoje uczucia są harmonijne. Jesteś radosna/y i pełna/y pasji do życia.
Jeżeli ta czakra jest zablokowana.Odczuwasz brak równowagi emocjonalnej. Masz niską samoocenę i ciągłą potrzebę dowartościowywania się. Nie potrafisz odnaleźć harmonii i równowagi w życiu. Nie czujesz się spełniona/y.
Tygrysie oko, cytryn
CZAKRA  SAKRALNA (czakra druga)
Zwiększa witalność, radość życia, poczucie własnej wartości, wysubtelnia uczucia.
Jeżeli energia płynie swobodnie przez tą czakrę.
Masz udane życie seksualne. Czujesz się atrakcyjna/y. Twoje stosunki z płcią przeciwną sprawiają ci mnóstwo radości. Jesteś twórcza/y i kreatywna/y. Odczuwasz przyjemność z doświadczania życia.
Jeżeli ta czakra jest zablokowana.Odczuwasz życie jako szare i monotonne. Nie czujesz przyjemności w zbliżeniach. Czujesz brak pewności wobec płci przeciwnej. Brak ci kreatywności i pasji. Twoje ciało nie jest przepełnione zmysłowością.
Karneol, bursztyn
CZAKRA PODSTAWY (czakra pierwsza) 
Wspiera wolę życia, siłę życiową, pragnienie przetrwania, płodność.
Jeżeli energia płynie swobodnie przez tą czakrę.Czujesz, że życie jest dla ciebie dobre. Odnosisz materialne sukcesy. Żyje ci się dobrze. Z łatwością zarabiasz pieniądze. Masz mnóstwo sił witalnych.
Jeżeli ta czakra jest zablokowana.Czujesz strach przed życiem. W aspekcie materialnym wciąż odczuwasz zastój, okoliczności do zarobienia pieniędzy nie pojawiają się. Nie otrzymujesz od życia zbyt wiele. Masz w sobie dużo obaw i nieuzasadnionego strachu. Często zdarza ci się chorować.
Hematyt, karneol, jaspis czerwony, czerwony agat

Brak komentarzy